Beskidy to drugie Mazury

8

BeskidyNa pewno Beskidy są drugim rejonem zaraz po Mazurach który mógłby dzisiaj konkurować o miano naszego Polskiego cudu natury. Jest tam po prostu wyjątkowo ślicznie na całe Beskidy czyli pasmo górskie rozciąga się na przestrzeni 50 do 70 km a jego długość wynosi ponad 600 km. Pasmo to jest położone w Karpatach Zewnętrznych które rozciągają się między innymi od rzeki na zachodzie Czech Beczwy po rzekę na Ukrainie Czeremosz.

Dlaczego Beskidy są takie ładne, może dlatego że są one jednocześnie najmłodszym pasmem górskim jakie znajduje się w Polsce, jego teren ukształtował się w końcowej fazie alpejskich ruchów górotwórczych, a pod koniec trzeciorzędu, góry te zostały jeszcze raz wypiętrzone.

Na pewno Beskidy można też nazwać prawdziwym rejonem przyrodniczym, jest to miejsce gdzie znajduje się najwięcej parków narodowych w Polsce jest ich aż jedenaście. Jeśli się znajdujemy już w tych okolicach, to na pewno warto tez odwiedzić dzisiaj schronisko na Pilsku, aby podziwiać kilka hal, które są położone poniżej.

This entry was posted in Wypoczynek. Bookmark the permalink.