Dlaczego warto konturować twarz?

Konturowanie twarzy w profesjonalnym makijażu nie jest niczym nowym, jednak w ostatnim czasie mnożna zauważyć wzrost zainteresowania tym elementem make up wśród amatorek. I nie ma w tym nic dziwnego – za pomocą kilku kosmetyków możliwe jest poprawienie proporcji twarzy – a więc wyszczuplenie jej, zmniejszenie za dużego nosa albo zbyt szerokiego czoła. Najważniejszym elementem konturowania jest z pewnością określenie kształtu twarzy i jej mankamentów.

Główna zasada brzmi – miejsca, które mają być uwydatnione należy rozjaśniać, zaś te do ukrycia należy przyciemnić. Oprócz podkładu, jasnego korektora i kremowego bronzera albo ciemnego korektora potrzebny będzie też transparentny lub naturalny puder oraz narzędzia – beauty blender albo podłużne i okrągłe pędzle do makijażu. Kosmetyki do konturowania nierzadko sprzedawane są w zestawach, ale można je też gromadzić osobno. Wbrew pozorom konturowanie nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu – zależnie od wprawy trwa ok. 10-20 minut. Najpierw należy nałożyć na całą twarz podkład w kolorze szyi. Makijaż oka najbezpieczniej jest zrobić jeszcze przed konturowaniem, aby nie zniszczyć efektów swojej pracy.

Konturowanie twarzy (http://pl.rimmellondon.com/get-the-look/tutoriale/konturowanie-twarzy) lepiej jest wykonać kosmetykami o „mokrej” konsystencji – wykorzystanie bronzera w kamieniu wymaga wprawy i może powodować powstawanie mało estetycznych plam. Ważną kwestią jest też nakładanie każdego kosmetyku osobno cienką warstwą i w razie potrzeby stopniowe dodawanie kolejnych. Dzięki konturowaniu można szybko ukryć mankamenty urody i podkreślić jej atuty.

This entry was posted in ciekawe. Bookmark the permalink.